Anti-Terörizm Kapıları Nedir?, Son yıllarda yapılan ve Dünya’da büyük yankı uyandıran terörizm yöntemlerin başında gelen saldırı şekli ; üzerlerinde taşıdıkları bombalı düzeneği  insanların yoğun olarak bulundukları noktalarda patlatmaktı. Aslında biraz daha geriye gidilirse ABD’de yaşanan 11 Eylül terörizm saldırıları, terör ve terörist için nerdeyse zirve noktası olmuş, sivil yolcu uçaklarını silah olarak kullanacak kadar planlarını ve cesaretlerini insan aklına gelmeyecek/gelemeyecek şekilde yükselterek saldırıları gerçekleştirmişlerdir. Alınan önlemler ve gösterilen üstün gayretler sonucunda terörizm faaliyetlerinin önü kesildi diye düşünülürken farklı bir saldırı yöntemiyle terör saldırıları yeniden baş göstermiş ve Dünya’daki büyük metropollerde yaşayan insanlara korku salmaya kafi gelmiştir. Neydi bu yeni saldırı yöntemi? Derken işitiyorum sizi, cevap tek ve çok basit; gündelik hayatta hepimizin kullandığı veya faydalandığı motorlu araçlarla yapılan terörizm saldırılarından başka bir şey değildi bu. Bazen sadece otomobil, otobüs, kamyonet, kamyon gibi araçların doğrudan yayaların üzerine sürerek yapılan saldırılar bazen de bahse konu araçlara patlayıcı malzeme yükleyerek yapılan ve sonuçları korkunç olan terör saldırıları, bakınız son iki yılda Paris, Berlin, Ankara, İstanbul vb. niceleri.

Anti-Terörizm Kapıları; motorlu her türlü araç ile yapılabilecek planlı veya plansız terörizm saldırılarını %90 kadar durdurabilen tüm kapı türlerini içine alan geniş bir ürün yelpazesinin genel ismidir. Anti-Terörizm Kapılar temelde 4 ana başlık altında toplayabiliriz.

Yukarıdaki gruplara giren geçiş engelleyeci ve/veya düzenleyici bariyer sistemleri Dünya’da kabul görmüş iki sertifikasyon sistemine uygun imal ve montaj edilmektedir. Bu sistemler İngiltere merkezli PAS68 ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli K12 test standartlarıdır. Peki çokça bahsedilen ve kafanızın karışmasına ve sorular sormanıza sebep olan PAS 68 nedir?  K12 nedir? Ne işe yarar? Testler nasıl yapılır?  Çeşitleri var mıdır?  vs.  İşte bu ve benzeri bütün sorularınızın cevaplarını sitemizde bulabilir ve aklınıza takılan diğer soru ve görülerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz.