Kurşun Geçirmez Cam, diğer balistik malzemelerde olduğu gibi vurulduğunda delinmeyen, parçalanmayan ama optik olarak da dışarıyı veya içeriyi net bir biçimde görmeye/göstermeye yarayan ürünlerin tümüdür. Kurşun geçirmez cam ( Balistik cam diyede tabir edilir) yapı özelliğinde çeşitli elastikiyet özelliği olan camların bir araya getirilmesiyle (Laminasyon) oluşan cam bloklarıdır. Homojen olarak gelen bu cam katmanların her birinin sertlik derececi diğer paydaşlarından farklıdır. Cam kalınlıkları karşılaşacağı riskin boyutuna göre veya kullanılması muhtemel mühimmat çeşidine göre farklılıklar göstermekle beraber 18 – 90 mm arasında değişmektedir. Cam yapımı EN 1063 BR1 – BR7 veya UL752 Level1 – Level 10 , NIJ Level1 – Level5 standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Balistik Camlar genelde resmi kurum binaları, karakollar, bankalar, kuyumcular, eczaneler, nöbetçi kulübeleri, güvenlik noktaları gibi bölgelerde tercih edilen ürünlerdir.

Doruksafe Kurşun geçirmez cam ve doğrama imalatı, Bizi Koruyanlara Kalkan Oluyoruz misyonumuza uygun olarak yapılmakta olup üretimde en ince ayrıntılara titizlikle dikkat edilmektedir.