Patlamaya Karşı Dayanıklı Kapı;

Patlamaya Karşı Dayanıklı Kapı ; Doruksafe olarak nefes alan her varlığın can güvenliğini koruma kalkanı altına almayı misyon edinmiş bir firma olarak yüksek basınçlı patlamalara karşı tam koruma sağlayan ürünlerin tedariki noktasında  gerek imalat gerekse ithalat konusunda son yıllarda üstün bir gayret sergilemekteyiz. Blastproof kapılarımız 1 Bar – 100 Bar arasındaki basınca dayanabilecek güçte imal edilerek sertifikasyonlanıyor.

Kapı imalat aşamaları şu şekilde gelişmektedir.

  • Kapısı yapılacak projenin belirlenmesi
  • Projedeki ambar yada deponun içerisinde muhafaza edilecek malzemenin ve teknik spesicifasyonunun belirlenmesi.
  • Kaza anında ortaya çıkacak gücün Bar(PSİ) yada Kilopascal (KPA) cinsinden hesaplanması
  • Kapı imalatı sonunda hangi testlere tabi tutulacağının belirlenmesi ( UL 10A,10B Yangın testi ASTM Balistik Patlama Testi vs)
  • Yapılacak kapının teknik şartnameye uygun projelendirilmesi ve onaya sunulması
  • Onay işleminden sonra imalat aşamasına geçilerek termin tarihinde montajının gerçekleştirilmesi.

Görüldüğü üzere bu tarz ürünler hazır imalat olmayıp ihtiyaç duyulan güçte ve özelliklerde matematiksel hesabı yapılarak sıfırdan imal edilmektedir, dolayısıyla sürecin en başı olan fizibilite aşamasından kapının montajına kadar olan evrelerin hepsinin hatasız olarak yürütülmesi gereken hatanın telafisi olamayan son derece riskli ve profesyonellik gerektiren bir iş koludur. Sizin veya personelinizin risklere tabii kalmamanız için uzman ve profesyonel kadrosu ile Doruksafe 7/24 ihtiyaçlarınıza çözüm üretmektedir.

Yorum bırakın