Kurşun Geçirmez Camlar ve Doğramalar

Kurşun geçirmez camlar ve doğramalar güvenlik ihtiyacının maksimum seviyeye çıktığı günümüzde çok fazla arz toplayan ürün grubudur. Çok çeşitli kullanın bölgeleri vardır. Daha sık karşılaşılan kullanım alanları resmi binalar, askeri veya polis karakolları, özel veya resmi kurum araçları, bankalar, okullar vs. Aslına bakıldığında kurşun geçirmez camlar veya doğramalar ile normal ürünler ile  aralarında hiçbir fark yokmuş gibi gözükmektedir. Fakat  biraz derinlemesine incelendiğinde  teknik farklar gece karanlığındaki Ay gibi parlar.

Kurşun geçirmez veya balistik camların yapılma şekline bakıldığında, lamine camlar ile üretim prensipleri aynıdır. Çoklu cam katmanlarından meydana gelir ve genellikle cama hem sertlik hem de elastikiyet kazandırması için katmanlardan bazıları sert ve çok kırılgan, bazıları ise yumuşak ve çok esnek cam türleri tercih edilir. Cam kalınlıkları koruma sınıfına göre değişiklik göstermekte olup genelde en makbulü olanlar koruma seviyesi yüksek ve cam kalınlığı (cam ağırlığı) düşük olanlar tercih edilmektedir. Balistik camların imalatında Polikarbonat malzeme çok sık kullanılan ve harmanlandığı cam’a artı değerler katan aşırı mukavemetli bir malzemedir. Kaliteli bir camı belirleyen unsurlar; cam kalınlığı, ağırlığı, kullanılan polikarbonat ve görüş netliği ile eşdeğerlidir.

Kurşun geçirmez camlar ve doğramalar insanın ölümle yaşam arasındaki o kısacık zaman diliminde belki de saldırganın gözünüzün içerisine baktığı o milisaniyelerde sizi hayata bağlayacak yegane tek üründür. Bu ürünün doğru ürün olması Doruksafe’in vazgeçilmez kalite anlayışıdır. Hadi, geç olmadan sizi, sevdiklerinizi ve takım arkadaşlarınızı Doruksafe’in koruma kalkanı altına alalım.

CAM ve DOĞRAMALARIMIZ