Ev Tipi Çelik Kasa Nedir?

Ev tipi çelik kasa lar adında anlaşılacağı üzere evlerde kullanılmak üzere dizayn edilmiş zemine,duvara veya mobilyaya montaj yapılabilecek gövde yapısına sahip, günlük ihtiyaç kadar nakit para, mücevher, silah ve/veya değerli evrak saklamak için uygun amatör ürünlerdir.

Ev Tipi Çelik Kasa lar kullanım kolaylığı sayesinde tüketiciler tarafından oldukça beğenilen ürünlerdir. Bu tarz ürünler genelde fiyat/performans dengesi yüzünden gövdeleri ve kapakları tek duvarlı olarak imal edilirler, kilit sistemi olarak ta ; mekanik anahtar veya elektronik şifreli mekanizmalar kullanılmaktadır. Tabiki de tek duvarlı kasaların birçok handikapları vardır bunlardan en önemlisi de yangın direncidir. Bu tarz ürünlerin yangın dayanımı yok denecek kadar azdır veya yoktur.

Fakat bizim  DYES serisi Ev Tipi Çelik Kasa larımız yangına en az 60 dk dayanıklı ( NT Fire 017 60p sertifika) ürünler sınıfında, çift duvarlı gövde ve kapak yapısı sayesinde bir yangın sonrasında en az yangın kadar tehlikeli olan söndürme sıvı ve gazlarına karşıda belirli bir süre maksimum koruma sağlamayı garanti eder.

 Her nekadar Dyes serisi ev tipi çelik kasa lar oldukça iyi özelliklere sahip olsa da yinede tüketiciler şunu unutmamalıdırlar:

bu tarz ürünler yukarıda da bahsettiğim gibi amatör ürünler olup içerisinde yüklü miktarda nakip para veya ziynet eşyası saklamak için yeterince güvenlik sunmazlar size.

Gelişen teknolojiye paralel olarak bu ürünlerde de gelişim kaçınılmaz hale gelmiştir. bu durumun farkında olan üretici firmalar teknik yenilik yapmak için kasaların hem tasarımını, hem güvenlik ve yangın seviyesini hem de kilit mekanizmalarındaki iyileştirme sayesinde yepyeni bir ürün olan Lucell  serisini arzın beğenisine sunmuşlardır. Lucell alışılagelmiş çelik kasa yapısında ve görüntüsünden çok uzak modern yapısı ve güçlü gövdesi birbirinden üstün güvenlik istasyonları ile müşteriye tam bir sanat eseri eksiksiz bir güvenlik ikonu sunmaktadır. Lucell in özellikleri arasında bilgisayar kontrollü tam otomatik motorlu kilit mekanizması, parmak izi okuyuculu klavye tertibatı, 7/24 kayıt yapabilen kamera sistemi, dahili alarm sistemi, GPRS uydu bağlantılı takip sistemlerini sayabilmekteyiz. Aynı zamanda gövde ve panel yapısı çelik kasayı kişiselleştirebilme kolaylığı sağlamaktadır. Ev yada ofis dekorasyonu bozmayacak şekilde tamda sizin zevkiniz göre modernize edilebilmektedir. Bu ürünlerimiz Dyes serisine göre daha komplike bir ürün olmakla beraber yine de yüklü miktarda ki nakit para ve/veya mücevher için %100 uygun ürünler değildir. Unutmadan şunu hatırlatmak isterim, hırsızlıkların azımsanmayacak bir oranı (yaklaşık %70) tanıdıklarınız tarafında yapılmaktadır ve genelde bu tanıdıklar; ev yada ofis çalışanları, akrabalar, aile üyeleri yada eve günü birlik gelen yardımcılar olarak kayıtlara geçmektedir. Sevdiklerinizi veya çalışanlarınızın bu risklere maruz kalmaması için öncelik önlem almak size düşmektedir.

Eğer ki evdeki kasa içerisinde yüksek meblağda nakit para, değerli evrak, mücevher veya saat saklayacaksanız bu işin uzmanları olarak size önerimiz,  ev tipi çelik kasa lar yerine profesyonel hırsızlık girişimlerine karşı maksimum koruma sağlayan Eurograde serisi çelik kasalardır. Bu ürün gamını incelemek menfaatinizedir diye düşünmekteyiz.

Yorum bırakın