Road Blocker (lar), yüksek güvenlik gereksinimi olan ve araçlı saldırı riski bulunan askeri tesisler, havaalanları, nükleer santraller, yüksek binalar, elçilikler ve devlet tesisleri gibi bölgelerin giriş alanlarını güvence altına almak için tasarlanmış yol engelleridir.

Road Blocker (Kullanılan resimler Frontier Pitts’e aittir) genellikle kollu bariyerlerin veya otomatik kapıların kullanıldığı nizamiyelerde veya güvenlik noktalarında entegre olarak kurulur/kullanılır ve genellikle kullanımı, araçların muayenesinde erişime izin veren veya vermeyen bir koruma görevlisi tarafından yönetilir. Bu sistemi kullanmanın tek yolu bu değil, başka erişim kontrolü sistemlerine de arayüzlenebilmektedir.  Sistem 380V trifaze akım ile beslenmektedir. Elektrik kesintilerine karşı çalışma güvenliği garanti altına alınmış ve sistem yedek aküler ile desteklenmiştir.

Doruksafe geçiş engelleyiciler, 5m genişliğe kadar yapılabilmektedir. Geçiş engelleyicilerimiz 105 cm yerden yükselebilmektedir ve hız zaman performası 5 sn yükselme 3 sn inme şeklindedir. Tüm yüksek güvenlikli anti terörizm kapılarımız gibi, geçiş engelleyicilerimiz de; PAS68 ( 7,5t 80 km/s ) ve K12 (7,5tM50) – ASTM F2656-07 M50-P1 göre- standartlarını karşılamaktadır.